← НАЗАД НА БОЗА

Еди Марфи доби ДЕСЕТТО дете!

Еди Марфи доби ДЕСЕТТО дете!
121 Читања

Татко повторно во шестата деценија! Еди Марфи (57) доби десетто дете!

Комедијантот и неговата вереница, 39-годишната Пејџ Бучер, станаа родители на момчето Макс Чарлс Марфи во петокот, на 30-ти ноември, објави ПР службата на актерот.

Средното име на бебето, Чарлс, го доби по братот на Еди, Чарли, кој минатата година почина од леукемија.

Еди Марфи има пет деца со Никол Марфи – Брија (28), Мајлс (25), Шејна (24), Золу (18) и Бела (16), синот Ерик (29) со Полет Мекники, синот Кристијан (28) со Тамара Худ, 11-годишната ќерка Ејнџел со поранешната членка на групата Spice Girls – Мел Б и петгодишната Иви со Пејџ Бучер.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk