← НАЗАД НА БОЗА

Егзотични кафтани за на плажа

Егзотични кафтани за на плажа
393 Читања

Од наметка за на плажа, кафтаните ова лето станаа императив во гардероберот на секоја жена која ги следи трендовите.

egzoticni-kaftani-za-na-plaza-001.jpg

Првпат се појави во ’80-те години, за цели 3 децении подоцна да ги доживува своите 5 минути слава.

Ова лето ќе доминираат егзотични мотиви и реси, кои може да ги комбинирате за на плажа со бикини или со сандали за малку подотеран изглед.

Неверојатно практични, лесни и впечатливи, ова се најубавите егзотични кафтани кои ќе се носат на плажа:

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk