← НАЗАД НА БОЗА

Еве ја таа смеса која ќе ја направи вашата кожа нежна како кадифе!

Еве ја таа смеса која ќе ја направи вашата кожа нежна како кадифе!
302 Читања

Не секој може да се пофали со идеално мазна кожа без акни, но не се тревожете – има некои трикови, кои ќе ви помогнат да се здобиете со кожа за каква што мечтаете.

Обрнете внимание на оваа лесна домашна рецепта:

½ лажиче сода бикарбона

½ лажиче дестилирана вода

Нанесете ја смесата врз проблематичните места и оставете ја да дејствува околу 5 минути. Измијте внимателно.

Потоа потопете памучен тампон во водороден пероксид и внимателно обработете ги исчистените зони на лицето – тој чува од потемнување.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk