← НАЗАД НА БОЗА

Фризура која е летен хит, а убаво и стои на секоја жена

Фризура која е летен хит, а убаво и стои на секоја жена
446 Читања

Не е лесно да се справите со долгата коса летно време, но има едноставна фризура која е многу шик и е спас од летната жештина.

 

Фризурата што ја видовме на многу познати дами ова лето со сигурност ќе го освежи вашиот изглед.

Станува збор за полу-крената коса прицврстена на врвот на главата, популарната палма фризура што сите ја сакавме кога бевме мали.

 

Таквата фризура не бара фризерски вештини, брзо се направи и ја трга косата од вашето лице давајќи му младешки изглед.

Најдобар изглед за долга коса, но подеднакво е одличен избор за дами кои имаат немаат многу време.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk