← НАЗАД НА БОЗА

Фустанот кој ќе ја одбележи празничната сезона

Фустанот кој ќе ја одбележи празничната сезона
227 Читања

Празничното време и прославите едноставно не можат да поминат без прекрасното парче облека како што е фустанот со впечатливи ракави, толку шик и тренди во исто време!

Оваа сезона, заборавете на малиот црн фустан (иако тој е класика која не излгува од мода), бидејќи фустаните од осумдесеттите се нов моден тренд!

Моделите од 80-тите години се вратија на голема врата, а puff ракавите се оние кои ги красат најпопуларните party фустани на сезоната, пишува Cosmopolitan. Ова парче облека на многу жени им ја зголемува самодовербата, и е одличен избор кога сакате да се покажете во најдобро светло.

Ако сеуште не сте обожавател на овие невообичаени ракави, можете да се предомислите кога ќе сфатите дека со нагласување на рамената визуелно ги намалувате колковите и изгледате послаби.

Затоа, без разлика кој модел или боја ќе ги одберете, ќе ве направи ѕвезда на вечерта, каде и да сте, а ние ви прикажуваме неколку …

View this post on Instagram

Always 😆 Photo credit @themisspopo

A post shared by Jeanette Friis Madsen (@_jeanettemadsen_) on

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk