← НАЗАД НА БОЗА

Грисини

Грисини
460 Читања

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* сол по вкус

* 10гр рузмарин

* маслиново масло по вкус

* 200гр тесто за пица

НАЧИН НА ПОДГОРОВКА:

  • Го растегнуваме тестото за пица во елипсоидна форма, со дебелина 1см.
  • Го сечеме на тенки ленти, ги мачкаме со маслиново масло, рузмарин и сол по вкус.
  • Ги ставаме во соодветен сад за печење и печеме додека да поруменат.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk