← НАЗАД НА БОЗА

И снема декоративна хартија за завиткување, нејзината брза идеја е едноставна и популарна

И снема декоративна хартија за завиткување, нејзината брза идеја е едноставна и популарна
173 Читања

Празничната сезона обично е хаотична, иако не мора да биде таква. Пробајте ги овие трикови од “What’s Up Moms” и ќе ви помогнат да ги поминете празниците среќно и без стрес.

Интересно е тоа што во најубавиот период од годината може да има толку многу стрес. За среќа, не мора да биде толку хаотичен ако сте подготвени да пробате нешто ново. Овде имате неколку совети …

Зарем не мразите кога ќе се случи да го завиткувате својот подарок и да ви снема декоративна хартија? Наместо да заминете во продавница, земете алуминиумска фолија, хартиена кеса или уметничко дело (што вашите деца можат да го направат). Кога сме кај подарокот, закачете ја панделката на држачот за пешкири за да ви биде се достапно и организирано.

Ако имате проблеми со полевање на вашата вистинска елка, обидете се со следново.

Земете празна туба од украси и истурете ја водата преку неа. Или, ако ви падне лушпа од јајца во садот додека правите колачи, навлажнете го прстот за да можете полесно да ја отстраните. Дали сте заборавиле да изладите шише шампањ? Не грижете се, само завиткајте го во влажен пешкир и ставете го во замрзнувач 10 минути. Ќе биде леден и подготвена за употреба.

За повеќе генијални совети, видете го видеото подолу:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk