Мода

Инспирација за декември: 6 модни комбинации кои ќе ви помогнат да изгледате одлично пред крајот на годината

На многу од нас модните комбинации за ладното време ни претставуваат вистински предизвик, бидејќи колку и да се обидуваме, изгледаме како да сме тргнале на натпревар за зимски спортски игри.

Слоевито & бесконечно!

Кога температурата ќе се спушти под нулата, топлите џемпери, сомот панталоните, длабоките чизми и пердувестата јакна станаа сакале вие или не, еден must have, што по правило ја одзема женственоста од стајлингот.

Колку и да се обидуваме тоа да изгледа ефектно, едноставно не ни оди …

Или сепак тоа и не е толку невозможно?

Помош побаравме на Instagram профилите на It девојките на кои зимските модни комбинации им се можеби и подобри од оние резервирани за пролет/лето сезоната.

Во продолжение погледнете ги 6-те најдобри модни комбинации кои ги пронајдовме и кои се за нас најдобрата инспирација која можете да ја добиете за ДЕКЕМВРИ:

Стилизирани капути

Долгиот капут, бундата или јакната ќе добијат нова смисла ако ги струкирате со statement каиш!

View this post on Instagram

winter has officially arrived. ⛄️

A post shared by RIKKE KREFTING (@rikkekrefting) on

Пончо never dies

Етно модно парче кое секако ќе го развесели зимското сивило и ќе го освежи вашиот basic look.

View this post on Instagram

Caped crusader ⚡️ ph. @julietklottrup

A post shared by Alexis Foreman (@alexisforeman) on

Ролка + миди animal print здолниште

Добитна комбинација која сигурно ќе ја нагласи женственоста. Секако, чорапите се подразбираат!

Неутрална класика

Со камел капут, фармерки, ролка, како и чизмички до глуждовите нема да погрешите. Ви предлагаме да го унапредите стајлингот со ефектна ташна!

Џемпер во pink боја

Ова модно парче изберете го во вибрантна боја, како што е розевата, бидејќи така сигурно ќе го оплемените својот изглед.

Animal print is the new BLACK

Доколку сметате дека е претенциозно да имате капут со дезен на леопард, секако изберете барем еден детаљ со овој дезен и вашата зима ќе стане толку шик!

View this post on Instagram

Kittycat #ootd #weekend

A post shared by Tine Andrea (@tineandreaa) on

Напиши коментар