Здраво тело

Измешајте ги овие две состојки и ставете ги под јазик : ЌЕ БИДЕТЕ ПОСВЕЖИ

Пред спиење измешајте ги овие две состојки и ставете ги под јазик : ЌЕ БИДЕТЕ ПОСВЕЖИ

Во текот на денот вашето тело напорно работи  и во текот на ноќта му треба сон за да се регенерира. Ако вие секое утро сте уморни и нерасположени, оваа едноставна комбинација ви гарантира квалитетно спиење и одморено тело!

Рецепт:

Постои едноставен рецепт од само две состојки со кои ќе спиете преку ноќ и ќе се разбудите свежи наутро. Потребни ви се само пет лажици  мед и една лажица од хималајска сол. Промешајте добро и ставете го во стаклена тегла. Најдобро е да пропорцијата на мед и сол да биде 5: 1, но можете да го прилагодите на вашиот вкус ако тоа не ви одговара.

Сè што треба да направите е пред да спиете да ставите од смесата под јазикот, и пуштете го да се стопи. Овој рецепт функционира, поради тоа што Хималајската сол содржи над 80 минерали и елементи кои на вашето тело му се потребни за различни процеси и кои му помагаат на телото да оздрави преку ноќ.

Напиши коментар