Cafe Del Mar

КАФЕ ДИЕТАТА Е ПОЛН ПОГОДОК! Додадете ги овие состојки во него и КИЛОГРАМИТЕ СЕ ТОПАТ!

Морате да го пробате ова!

Кафето може да делува како препарат за согорување на маснотии, а сè што треба да направите е да го зачините со следните состојки …

Ако не сте обожаватели на класични диети, и попрво би користеле одредени производи за согорување на маснотиите, ви препорачуваме да најдете идеален пијалок кој ќе можете да го пиете во текот на целиот ден.

На многу луѓе на ум им доаѓа кафето, а во овој пијалок можете да ги додадете следниве состојки кои ќе го стимулираат слабеењето.

Ви требаат:

2 лажици мед

1 лажица цимет

1 лажица кокосово масло

Освен тоа што ќе ве освежи, ова кафе сигурно ќе влијае врз топењето на маснотиите, а на подолг рок ќе го забрза метаболизмот. За најдобри резултати, се препорачува да го пиете два пати дневно.

Напиши коментар