Убавина

Како до совршена “wet look” фризура?

“Wet look” или влажен изглед на коса што најчесто ги гледаме на модните списанија, редакциите и црвениот килим.

Ова фризура која е идеална за лето, лесна се прави и се одржува, истовремено изгледа одлично. Со само три чекори можете да го пробате, а се што ви треба е малку кокосово масло, производ за стилизирање на коса и вешти прсти!

За почеток, би било добро ако вашата коса е свежо измиена и употребете многу кокосово масло на неа, и проверетe кокосовото масло да не е премногу ладна.

Обликувајте ја косата со прстите и применете го производот за обликување по ваш избор.

Погледнете го видеото!

Напиши коментар