← НАЗАД НА БОЗА

Карди Б: Вистинската причина зошто не сака да го сподели лицето на бебето Култура на социјалните медиуми

Карди Б: Вистинската причина зошто не сака да го сподели лицето на бебето Култура на социјалните медиуми
194 Читања

Карди ги покажа усните, нозете, рацете и го слушнавме гласот на нејзината ќерка, но дали оожавателите некогаш ќе видат повеќе од бебето на раперката? Сите знаци укажуваат на не, нејзиниот шминкер изјави ексклузивно за HL. Еве зошто!

Зошто ја крие?

Cardi B, 25 и Offset, 26, ја добија нивната ќерка Kulture уште во јули – но тие допрва треба да откријат слика од нивното бебе на социјалните медиуми. Секако, освен ако не ги броите рацете, страната на главата или видеото со нејзиниот глас во позадина. “Причината зошто таа не сакаше да го покаже своето бебе е поради тоа што има негативни луѓе на Instagram и многу негативни луѓе на социјалните медиуми”, вели шминкерката на Карди, Ерика Ла ‘Перл, ексклузивно за “Hollywoodlife”. “Таа не сака никој да зборува за нејзиното бебе, бидејќи е многу заштитнички настроена”.

И бидејќи неодамна беа објавени сликите од папараците од Култура на балкон со мајка и во Мајами, уште помалку е веројатно Карди да ги сподели фотографиите од нејзината ќерка.

“Таа гледа коментари на социјалните медиуми од луѓе кои зборуваат за тоа како е темно нејзиното бебе, или дека таа не е слатка”, додаде Ерика. “Таа всушност сакаше да го покаже своето бебе, но после тоа што се случи, јас се сомневам дека ќе ја покаже во најскоро време. Карди секогаш ги чита тие коментари, и тие ја погодуваат. ”

Но, како шминкерка на Карди, Ерика го видела бебето лично – и тврди дека е преслатка! “Тоа бебе е неодоливо”, рече таа, што уште повеќе нè тера да посакаме да ја видиме.

Двоумењето на Карди да го покаже нејзиното новороденче е сосема почитувано. Засрамувањето на мајката не е шега, а со нападот врз ќерката на Клои Кардашијан, True, од страна на интернет-троловите поради нејзината боја на кожата, сосема разбираме зошто Карди и Офсет би ја заштитиле Култура од јавноста.

Тие треба да уживаат во овие моменти со својата ќерка, а не да ги читаат коментарите со омраза на социјалните медиуми.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk