← НАЗАД НА БОЗА

Кендал Џенер ги загуби градите на социјалните мрежи

Кендал Џенер ги загуби градите на социјалните мрежи
312 Читања

Кендал Џенер, е една од најзгодните, најплатените и моментално најангажираните манекенки деновиве се најде на мета на разни критики, почнувајќи од нејзинит тен, до нејзиното потекло, а овој пат таа беше на мета на критики поради големината на нејзините гради.

Откако Кендал заедно со својата сестра Кајли ја дизајнираа својата колекција на костими за капење, сестрите сè почесто ги рекламираат истите на “Инстаграм“.

@kendallandkylie swim 🍋

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

На нив тоа им е прилика да го рекламираат својот бренд и своите производи, а неодамна 20 – годишната Кендал се пофалила со своите силно жолти бикини од новата колекција. Горниот дел од бикините е малку изразен, мал и врзан во машна, а машкиот дел од публиката не беше баш импресиониран.

Некои поединци забележале дека Кендал нема со што да се пофали во пределот на деколтето, па биле прилично остри со своите коментари .

“Каде ти се градите?“, “Па ти немаш гради“, “Боже, каде ти исчезна деколтето?“ – биле само некои од коментарите на нејзината фотографија.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk