← НАЗАД НА БОЗА

Мал трик со маскарата за природен изглед на трепките

Мал трик со маскарата за природен изглед на трепките
180 Читања

Маскарата е омилениот make-up производ на многу жени, бидејќи во истиот момент прави чудо од нашите трепки и му дава сензуалност на нашиот поглед.

Make-up експертите тврдат дека комбинација од црна и кафеава маскара е најдобриот начин да го истакнете своето око.

Кафеавата маскара на очите им дава природен, нежен изглед.

Експертите тврдат дека вашето око ќе изгледа особено длабоко, кога на горните трепки ќе нанесете слој од црна маскара, а на долните трепки кафеава.

Со оваа комбинацијата, окото ќе изгледа сензуално и ќе има длабочина, а трепките ќе изгледаат природно и дефинирано.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk