← НАЗАД НА БОЗА

Маска од лук, со која ќе се подмладите за 20 минути!

Маска од лук, со која ќе се подмладите за 20 минути!
348 Читања

Маската од лук и помага на кожата да остане млада подолго време и да добие свеж изглед. Миризбата не е многу пријатна, и да се направи таква процедура не е лесно, но затоа пак, оваа маска е неверојатно ефектна. Земете една мала главица лук и изрендајете ја. Додадете една супена лажица бела глина и една мала лажичка мед. Нанесете ја маската на лицето и чувајте ја 10 минути. На крајот измијте го лицето со ладна вода.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk