← НАЗАД НА БОЗА

Маска од павлака со неверојатен ефект! Пробајте!

Маска од павлака со неверојатен ефект! Пробајте!
309 Читања

Павлаката е производ кој поседува уникатни својства, кои се должат на нејзиниот балансиран состав од лековити материи, масти и витамини (А, Е, Б1, Б2, и Ц). Таа се апсорбира лесно и речиси не остава мрсни траги.Маските од павлака се идеални за сите типови кожа.

За приготвување на маската ви е потребно една лажица павлака, една жолчка од јајце и една лажица алое. Алоето ќе го најдете речиси во сите наши аптеки, во поголема опаковка, но ќе го употребите за приготвување на многу други маски. Нанесете неколку слоеви од маската на лицето, деколтето и вратот ( штом се исуши едниот слој, нанесете нов ). После 20-30 минути исплакнете го лицето најпрво со топла, а после тоа со ладна вода. Маската има неверојатен ефект, подмладува, ја освежува и храни кожата.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk