← НАЗАД НА БОЗА

Минимализам кој инспирира

Минимализам кој инспирира
237 Читања

Кога сакате изглед кој е кул и кежуал, тогаш минамилазам е вистинскиот одговор.

Минимализмот може да се примени во многу облици, може да биде секси, елегантен, спортски, но и тежок задржувајќи го секој дел од неговата беспрекорна софистицираност.

За топлите летни денови, нема ништо подобро од едноставен бел фустан од лесен материјал. Стилизирајте го фустанот со класични летни сандали и ќе добиете еден одличен летен аутфит. Класична бела маица, црно здолниште, неколку златни аксесоари и вие ќе имате неодолив изглед за неколку минути.

Погледнете ги нашите предлози!

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk