← НАЗАД НА БОЗА

Му „Удрила“ забрана!

Му „Удрила“ забрана!
148 Читања

Актерот е принуден да се откаже од својот љубимец со две тркала.

По сообраќајна несреќа која што му се случи ова лето во Сардинија, кога „летал“ шест метри преку моторот, Џорџ Клуни го продава својот „Харли“, по наредба на неговата сопруга Амал. Тој ќе ги донира пари од продажбата на неговиот мотор за хуманитарни цели.

„Амал многу се уплашил по несреќа и му забранила да го вози моторот“, вели еден извор близок на семејството Клуни. Актерот, возејќи скутер со голема брзина се судрил со пикап, а потоа удрил во шофершајбната на автомобилот што одеднаш се појави зад него.

При ударот во шофершајбната, неговиот шлем пукна, а тој летал шест метри и паднал на патот.

Беше чудо што Клуни ја преживеа несреќата и помина со лесни повреди, па затоа не е ни малку чудно што сопругата му забрани возење со мотор.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk