← НАЗАД НА БОЗА

Најдобриот чоколаден колач – само 3 состојки!

Најдобриот чоколаден колач – само 3 состојки!
530 Читања

Чоколаден колач од само 3 состојки!

Ова е најдобриот и наједноставниот чоколаден колач. Чоколадно совршенство!

Погледнете го и видеото со рецептот:

Состојки

  • 700 гр нутела / 400 за бисквитот, 300 или повеќе за кремот)
  • 3 средни јајца
  • 90 гр брашно (половина остро, половина мазно)

Подготовка

Се меша нутелата и јајцата и се додава брашното. Печете 15-20 минути во загреана рерна на 180 степени. Изладениот бисквит премачкајте го со нутела. Поделете го на половина, а потоа префрлете ја едната половина врз другата (прикажано во видеото).

Уживајте!

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk