Здраво тело

Најефективниот домашен лек за синуси

Ако мислите дека сте пробале се што сте можеле, и не сте пронашел лек, ви предлагаме една домашна рецепта за која не ви е потребно многу време ниту пари.

Потребни состојки:

1 мала чаша мед

1 мала чаша сок од лимон

5 до 7 ротквици

1 мала главица црвен кромид

6 чешниња лук

Начин на подготовка:

Добро измијте ги зеленчуците и исечете ги на четвртинки, па ставете ги во блендер. Потоа додадете ги останатите состојки и повторно изблендирајте. Смесата ставете ја во тегла и оставете ја фо фрижидер.

Користење

Возрасни земаат околу 2 супени лажици на ден. За децата се препорачува максимум 1 супена лажица дневно. Првите резултати ќе ги забележите само по 24 часа.

Напиши коментар