Мода

Најпопуларна комбинација: Хитот за ова лето се патики со фустан

Модниот свет е заљубен во патики во текот на изминатите неколку години.

Тие престанаа да бидат само дел од спортската облека, бидејќи сега се носат со сè. И ова лето е најпопуларно да се комбинираат со фустани. Патиките се ова лето, едноставно најпосакуваните обувки.

Се разбира, сандалите сеуште се најдобриот избор за свечени моменти, но ако планирате да одите низ градот цел ден, патиките ќе направат да се чувствувате многу поудобно, што е голема предност на овој тренд.

Социјални мрежи се преплавени со комбинациите на фустани и патики.

 

Што се однесува до моделот на патики, најпопуларниот модел во моментов се бел спортски патики, но нема да згрешите дури и ако избирете класичен модел.

Напиши коментар