← НАЗАД НА БОЗА

Најпопуларниот модел на капут за престојната зима

Најпопуларниот модел на капут за престојната зима
241 Читања

Доколку ги следите трендовите, тогаш сигурно ве интересира кои модели на капути ќе бидат хит за оваа сезона. Досега сме сигурни за три модели кои ќе ја одбележат престојната зима, а можно е некои од овие капути веќе да ги имате во гардероберот, бидејќи станува збор за модните класици .

Беж капут

Беж капутот е апсолутен моден хит веќе неколку години наназад и веќе има статус на моден класик, кој одговара со секој outfit за кој што ќе се одлучите и на секој ваш стајлинг му дава доза на луксуз.

Кариран капут

Карираниот дезен оваа сезона е на врвот на популарноста, а се очекува да доминира и на зимските капути. Можно е ваков капут веќе да имате во гардероберот, бидејќи овој дезен е исто така и дел од модните класици. Најпопуларниот капут од овој тип е во неутрална нијанса како што е сивата.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk