Sweet Home

Најскапата куќа во Њујорк: Вреден 175 милиони долари ( ВИДЕО )

Гигантската вила од 175 милиони долари е најскапата куќа што може да се купи во Њујорк, а цената го оправдува совршениот поглед на океанот.

Оваа вила припаѓала на семејството Хенри Форд со години, наречена Jule Pond. Таа се наоѓа на луксузната страна на Хемптонс, точно на источниот брег и секоја соба е посебна сторија.

Има дванаесет спални, огромна дневна соба, семејна соба, соба за игри, соби за рекреација и два луксузно декорирани господарски апартмани. Покрај тоа, куќата има посебен дел за гости со три спални и купатило, како и гаража за шест автомобили, а во “градината” има базен и простор за релаксација и забава, комплетно со џакузи, кујна и кошаркарско игралиште.

Напиши коментар