Здраво тело

Најстариот рецепт за губење на тежина: дава неверојатни брзи резултати!

Еве како да се забрзува метаболизмот, да се стабилизира шеќерот во крвта и истовремено да се изгуби од тежината.

Губењето на килограмите е процес во кој треба да се посвети внимание на бројни фактори. Освен на физичка активност и контролирана исхрана, која никако не вклучува гладување, во овој процес може да ви помогнат мали нутриционистички трикови.

Еден од нив е со сок од три моќни состојки кој ефикасно го намалува чувството на глад, го забрзува метаболизмот, дава енергија, му помага на телото да го елиминира вишокот на масти.

Пијалокот на јаболков оцет и мед е стар природен сојузник за губење на тежината, а сега му се приклучи и грејпфрут, кој, меѓу другото, го стабилизира шеќерот во крвта.

Состојки: 1 чаша сок од свежо исцеден сок од грејпфрут, 2 лажици јаболков оцет, 1 лажица мед.

Подготовка: Сите состојки добро измешајте ги во блендерот. Сокот пијте го пред три големи оброци (доручек, ручек, вечера).

Повторете ја постапката на секои 7 дена по ред, потоа одморете една недела. Ако не ја поднесувате горчината од грејпфрутот, заменете ја со свеж сок од портокал.

Напиши коментар