← НАЗАД НА БОЗА

Најубави 10 песни за првиот танц во 2017

Најубави 10 песни за првиот танц во 2017
338 Читања

Можеби токму и вашата љубовна приказна почнала баш со некоја одредена песна, па сосема е логично е дека таа песна ќе биде изборот за вашиот прв свадбен танц.

Доколку не е така, ви ги предлагаме десетте најпопуларни песни за првиот танц во 2017 година, а тука може и да ги погледнете неколкуте предлози како подиумот за танцување да го направите единствен и забавен за своите гости.

  1. Ed Sheeran – Perfect
  2. Bruno Mars – 24k Magic
  3. Ed Sheeran – Thinking out loud
  4. The Weekend – I feel it coming
  5. Emeli Sande – Breathing underwater
  6. James Arthur – Say you won’t let go
  7. Lenny Kravitz – I belong to you
  8. John Legend – Love me now
  9. Rihanna – Love on the brain
  10. The Chainsmokers & Coldplay – Something just like this

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk