Убавина

Направете Сами: Маска за лице

За блескав тен ќе ви помогне маската со хранливи состојки кои што можете многу лесно да ги најдете овие денови. Во прашање се кајсии.

Потребни се :

– две кајсии

– две кафени лажици мед

Подготовка:

Исчистете две зрели кајсии и направете пире. Додадете две лажици мед, оставете го да делува 15 минути, а потоа исплакнете со млака вода.

За дополнителен ефект, додајте неколку капки маслиново масло во мешавината од кајсија и мед. Оваа маска можете да ја ставите и на врат.

Напиши коментар