Bridal

Нокти достојни за големиот ден: Најдете ја инспирацијата за вашата венчавка!

Ноктите никогаш нема да ви бидат во центарот на вниманието, како на денот на венчавката.

Негувани и обликувани кои го претставуваат императивот за една жена.

За својата венчавка ќе им посветите внимание на деталите, но не заборавајте го маникирот. С

о светлата венчаница, ноктите во силни црвени, бордо или дури и розови нијанси, ќе изгледаат добро.

Ако ги изберете овие нијанси, нека се вклопуваат со бидермаерот.

Најчестиот избор се сепак светлите нокти – nude, француски маникир …

Може да ги направите поинтересни ако им нанесете седефест или опален надлак.

Изразено светли, бели нокти, многу убаво изгледаат на темен тен…

Ако одберете вакво нешто, додадете им декорации во вид на циркони или перли …

Светлите ситни светки ќе делуваат како зашеќерени. Слатки, но и елегантни.

На овој пример можете да ги видите и ноктите со текстура на чипка. Мотивите се различни, а омилените можете да ги преземете од својата венчаница.

Златните нокти можат да бидат многу ефективни, ако не претерате ќе бидат и елегантни.

Мермерниот дезен може да се стави и на ноктите. Формата и нијансите прилагодете ги според својот стил.

View this post on Instagram

😍😍❤️❤️😘 #newyorknails #acrylicnails #marblenails #pinknails #texasnails #hollywood #nailfashion #nailsunny #nailsofinstagram #nailsunnytutorial #orlandonails #summernails #beautiful #beautiful #lovenails #naillover #fashion #sdnails #makeup #naillove #perfectnails #nailpro #nailart #naildesign #ombrehair #nailonpoint #glitternails #crystalnails #squarenails #lovepink #pronails #perfectnails @tonysnail @nail.feed @nail_sunny @nails.artistry @tutorialfashionvideo @1minutefashions @slave2beauty hi @manicuresvideos @wakeupandmakeup @wakeuptocakeup143 @videofashion.s @weddingdresslookbook @wedding_nails @weddingdigestnaija @nailsvideo.z @sonhoang775 @fashionnova @fashionnovacurve @hair.videos @hollywoodmakeup @hollywood_dream_hair @hollywoodunlocked @hair.videos @video_tutorials_ @nailartsvideos @atorina_nail @oleisurenails_nailsbytee @mrtrungnguyen @toplinenails @shining_claws @nailsvideo.z @david_nailz407

A post shared by 🤴🏻 Lam Tran 🤴🏻 (@oleisurenails_nailsbylam) on

Омбре ноктите изгледаат понежно од класичниот француски маникир, а не се впечатливи како чисто белите. Овој стил може да се носи секојдневно, не само на венчавката. Класичен е и опуштен.

 

Напиши коментар