Мода

Одберете го совршениот костим за капење според обликот на вашето тело

Пронаоѓањето на идеален костум за многу жени е макотрпен процес. Сепак тоа не мора воопшто да биде толку тешко. За секој облик на тело, постои модел на костим за бањање што совршено му одговара, така што секој од нас може многу лесно да направи да се чувствува одлично на плажата.

 

Проверете кој е вашиот идеален костим за капење и скратете ги вашите шопинг маки:

 

  1. Тело во облик на јаболко

 

Ако имате тенки раце и нозе, неопределен појас, истакнати раменици и рамен задник, едноделен костум најдобро ќе ви одговараат, особено моделите со колан на половината што визуелно ќе ви го стеснуваат  струкот.

 

  1. Тело во облик на круша

 

Жените со облик на круша имаат пошироки колкови, изречена задник и посилни нозе,  тесен појас и рамења. Овој облик на телото е најдобро опремен со дводелни костими за капење со подлабоки гаќички, а се претпочитаа и карнери на горниот дел.

 

  1. Обликот на песочен часовник

 

Имате широки раменици и колкови, тесен појас и зголемени задник и гради, изберете дводелен костим за капење со корпи во горниот дел.

 

  1. Атлетска градба

 

Жените со мускулни нозе, мали градите и изречените раменици треба да изберат костими за капење, кои ќе создадат илузија за облини. Модели со карнери, ретро модели, пришиени цветови и едноделни костим за капење се вистински избор.

 

Напиши коментар