Cafe Del Mar

Ослабете до 5 килограми за 4 дена!

Диетата чии главни состојки се медот и овесните снегулки, е особено погодна за чистење на организмот од акумулираните токсини. Важно е сепак да не пристапувате кон диетата, ако неодамна сте боледувале или пак страдате од некоја хронична болест.

Според специјалистите, препорачливо е диетата да се почитува 4 дена, во рамките на кои можат да бидат симнати 3 до 5 килограми.

Еве од што се состои самата диета. Секој ден се подготвува мени врз основа на следниве состојки:

*250гр овесни снегулки

*половина канче кисело млеко со ниска масленост

*1 лажица мед

*кора од 2 лимона, претходно изрендани

Смесата се подготвува така што во дрвен сад се става најпрво медот, а потоа и ренданата кора од лимон. Постепено се додава киселото млеко и овесните снегулки и се меша се додека состојките не се соединат. Смесата се става да отстои преку ноќ и се чува во фрижидер. Тоа е количината за еден од вкупните четири дена од диетата.

Секој ден наутро, на гладно се пие чаша топла вода. Откако ќе поминат околу 20 минути, се јаде по една лажица од смесата со овес и мед. Потоа во текот на денот можете да јадете од неа, кога ќе почувствувате глад, но не повеќе од 2 лажици и не повеќе од 6 за целиот ден.

Колку и строга да изгледа оваа диета, таа не е особено тешка да се имплементира.

Напиши коментар