Cafe Del Mar

Ослабете здраво со 7 дневна диета

Изгладнувањето никогаш до сега не било добра опција за слабеење. За да се намалува тежината континуирано потребно е да се храните со здрава храна, богата со вкус, која ќе ве засити за да нема потреба дополнително да посегнете по нездрави грицки.

За да ослабете потребно е да внесете максимум до 1500 калории дневно, од кои 40% треба да се растителни влакна, 30% протеини и 30% здрави масти. Ова е идеална комбинација која ќе ви даде енергија и ќе им помогне на вашите мускули да се оформат подобро.

Затоа, за успешно да ослабете важно е да се обрне внимание на квалитетот на исхраната.

Ако трошите повеќе, зголемете го внесот на протеини во исхраната.

Ви даваме мени за една недела кое ќе ви покаже како правилно да се храните, каде после само еден ден ќе ги видите првите резултати.

 

Ден  1

Појадок:

Грчки јогурт со чија семе и полу-исцеден цитрон

Ужина:

Пет стапчиња од целер со малку бадемово масло

Ручек:

Салата со пилешко и спанаќ со малку авокадо и маслиново масло.

Ужина:

Кафе со бадемова млеко

Вечера:

Риба во маринат од зелен чај и магдонос.

Напиши коментар