← НАЗАД НА БОЗА

Pinterest изјави: Вака изгледа најбараниот џемпер за зимата 2018 година

Pinterest изјави: Вака изгледа најбараниот џемпер за зимата 2018 година
224 Читања

Пред се, топол и удобен, но исто така и исклучително модерен модел што оди со сè!

Зачекоривме во сезоната на топли и меки џемпери, a на Pinterest баравме инспирација да ги искомбинираме. Забележавме дека оваа социјална мрежа е окупирана од џемперот во една од нашите омилени нијанси.

Претпоставувате, станува збор за сивата боја која совршено одговара со се, една од причините зошто во  сезоната есен / зима претпочитаме да не размислуваме премногу.

Според една американска веб-страница, сивиот џемпер(grey sweather) е најмногу употребуван збор на Pinterest во последните недели, каде што навистина може да најдете широк спектар на начини да го комбинирате. Освен тоа што ќе се вклопи убаво со секој изглед, немојте да го носите само како џемпер.

Најдете преголем џемпер и носете го како фустан, туника, а секако тука се и фармерките кои секогаш најдобро одговараат на ова модно парче.

View this post on Instagram

Cafe break. ☕️ • wearing @bashparis look #bash

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) on

View this post on Instagram

Bleu bébé. ☁️ @bashparis sweater #bashparis

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) on

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk