← НАЗАД НА БОЗА

Плишани сакоа

Плишани сакоа
420 Читања

Ако сакате да имате едно есенско парче кое е убаво и впечатливо тогаш без сомнеж одберете плишан блејзер.

Многу пати до сега пишувавме за тоа дека плишот оваа сезона ќе се носи на многу начини.

Денес во претставуваме едно фантастично парче од плиш, а тоа е блејзерот.

Парче облека кое до неодамна беше многу класично и дел од формалните деловни комбинации. Но оваа есен доби возбудлив “make over“.

Сите модели на плишан блејзер најдобро се комбинираат со џинс во дневните изданија или со кратки фустани и панталони за вечерните варијанти.

Резултат со слика за plisani sakoi

Поврзана слика

Поврзана слика

Поврзана слика

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk