Мода

Плисирани здолништа

Најромантичен тренд оваа сезона. Плисирано здолниште – пат до женственоста и необичнот стајлинг!

Романтично, а бескрајно шик, подеднакво кежуал и заводливо, прав рај за комбинирање, во сите бои од спектарот на виножитото… плисето повторно живее на модните писти, но и во орманите на добро стилизираните дами!

Практични, едноставни за употреба, во јаки и весели бои, несекојдневни, женствени и пред се удобни, со висок или низок струк, се совршен избор за секоја припадничка на понежниот пол.

 

Напиши коментар