Дестинации

Погледнете го видеото и заљубете се на прв поглед во рускиот град Санкт Петербург

Санкт Петербург, вториот по големина град во Русија, претставува културен епицентар на земјата.

Восхитувачките архитектонски зданија, како што се Зимските палати и Казањските катедрали ќе ве остават без здив. Посветете доволно време за разгледување на светски познатите колекции на уметнички дела во музејот Ермитаж.

Санкт Петербург, кој се протега долж реката Нева, може да ви понуди квалитетна уметност, ноќен живот, големи број реставрирани ресторани и културни знаменитости. Ќе треба да се вратите повторно за да може да видите се.

 

 

Напиши коментар