Мода

Погледнете како познатите дами носат кадифе!

Есенски материјал за сите пригоди.

Кадифениот материјал се врати минатата есен на голема врата и остана.

Познатите дами го носат со задоволство, без разлика дали тоа се само чизми како оние на манекенката Вини Харлоу или го носите од глава до пети како убавата Бела Хадид.

Исто така, постојат тренди ретро кадифени палта, како синото кое го носи Клои Кардашијан и класичните костуми како тој на Киера Најтли.

Кадифето е дефинитивно добар избор за вечерен фустан, дури и кога тоа е сако- фустан, како светло синиот што го носи Кајли Џенер или класично сако како на Џенифер Лопез.

Напиши коментар