Здраво тело

Помешајте ги овие ДВЕ СОСТОЈКИ и испијте ги пред спиење и наутро НЕМА НИШТО ДА ВЕ БОЛИ!

Овој пијалок испијте го еден час пред спиење. Ќе ви помогне наутро да се разбудите одморени и наспиени, а се прави од само две состојки.

Потребно ви е:

– 1 банана

– 1 литар вода

– цимет

Подготовка:

Извријте ја водата, а потоа додадете банана со кора на која сте и ги отсекле врвовите (претходно добро измијте ја). Ставете ја да се вари околу 10 минути. Процадете ја водата и ставете ја во шолја, а потоа додадете малку цимет.

Овој пијалок испијте го еден час пред спиење, а наутро ќе се разбудите полни со енергија.

Напиши коментар