Станува збор за природен лек против настинки.

Една жена случајно дојде до рецепт за имунитет и одлучи да го проба. Оттогаш поминаа 40 години, а таа веќе не мораше да оди на лекар.

Тоа е природен лек против настинка што ќе ви помогне да го смирите грлото, а потоа и да го излекувате.

Брзо и едноставно решение што ќе ве ослободи од главоболките и кашлањето и е многу лесно да се направи, а исто така е и многу вкусно. Сите состојки што ви се потребни се лесно достапни.

Ви треба шеќер, вода, лимон, мед, ѓумбир, каранфилче и шеќер во прав.

Подготовка:

Ставете полна чаша шеќер и една чаша вода во тенџерето. Додадете сок од половина лимон и лажица мед, ѓумбир и сецкано каранфилче. Ставете го тенџерето на шпоретот и мешајте додека не зоврие, а потоа намалете ја температурата и мешајте 15-20 минути.

Смесата треба да биде густа и темна како сируп. Кога малку ќе се излади, поставете ја хартијата за печење на тепсијата за печење, а потоа со лажицата направете бонбони од подготвената мешавина. По 20 минути, кога ќе се изладат, испрскајте го шеќерот во прав над нив.

Ова ќе помогне да не се лепат една со друга. Сега имате свои природни бонбони кои ви помагаат во студената сезона на настинки. Можете исто така да ги ставите во сад со топла вода, да се стопат, измешајте и испијте.

Напиши коментар