Мода

Предмет на желба: нови модели на ташните од Шанел

Во новата сезона, модната куќа Шанел ни носи прекрасни новини.

Чантите што беа прикажани во ревијата на француската куќа есен / зима 2018/19, од септември може да се купат во продавниците на брендот “Шанел” низ целиот свет.

Новиот модел е претставен како “Chanel 31 bag”. Чантата е изработена во неколку бои, и покрај тоа, оваа чанта е вистински трансформатор. Може да се носи во целосна верзија и може да го префрлите на половина .

Исто така е мултифункционална торба – може да биде невообичаена, класична и софистицирана. Можете да ја носите од утро до ноќ и да ја прилагодите на било која комбинација на облекување.

Бројот 31 го покажува бројот на апартманот на Габриеле Шанел во париската улица Камбон. Фасциниран од духот на Шанел, Chanel 31 bag поседува сè – извонредност, естетика, храброст, креативност и практичност.

Напиши коментар