Убавина

Природен мелем против стрии – неверојатно успешен !

Голем број на жени се уморни од борба со стриите. Иако не постои лек против стриите, постојат начини со чија помош можете да ја намалите нивната видливост.

Испробајте го овој природен препарат и ќе бидете изненадени од резултатите.

Изматете 3 жолчки од јајца кои пред тоа не смеат да бидат чувани во фрижидер. Со постојано мешање со пластична лажичка додадете 2 супени лажици масло од кантарион, супена лажица од масло од шафран (шафриника), пет капки лимонов сок и три капки тинктура од невен. За цело време мешајте со пластична лажица.

Мелемот за стрии се нанесува во тенок слој, со помош на широка четка на местата зафатени од стрии. По половина час истуширајте се, и потоа во тенок слој нанесете крема за регенерација на кожата.

Третманот преименувајте го 2 пати неделно. Резултатите се видливи по 3 недели.

Победете ги „злобните“ стрии… Бидете победник!!!

Напиши коментар