Убавина

ПРИВРЕМЕНА ТЕТОВАЖА НА ВЕЃИ! НАПРАВЕТЕ САМИ: како да ги обоите веѓите со кна, да нацртате пеги и да ги отстрани акните

Кната има голема примена во козметиката …

Привремената тетоважа на веѓите  е најактуелна во моментот!

Веѓите се секогаш во центарот на вниманието, а современите правила за убавина наложуваат густи, јасно дефинирани и подебели веѓи. Не е ни чудно што многу дами се одлучуваат за привремена тетоважа на веѓите. Ако сакате само да ја пробате оваа техника, најдобро е да користите паста од кна.

Мешавината од кристален шеќер и прав од индиго кна изматете ги во паста со додавање на сок од лимон. Истурете ја смесата во тегла, добро затворете ја и оставете да отстои 24 часа. Потоа намачкајте го со четка првиот слој врз веѓите, и внимателно избришете го со крпа. Потоа намачкајте го вториот слој и оставете го да отстои 5 минути, а потоа избришете го.

Погледнете го видеото и научете како да нацртате пеги на лицето или декоративни шари на вашите раце, но исто така и како да користите неутрална кна измешана со активен јаглен и сок од лимон за да ги ублажите акните.

Неутралната кна дури може и да ги затемни белите делови кои остануваат на кожата од костимот за капење при сончање!

На крајот е прикажана вообичаената употреба на кната за боење на косата!

Ep.78: 7 Surprising Henna Hacks – Beauty Hacks

Henna has got your skin, hair, and nails covered!😉

Gepostet von Beauty Studio am Sonntag, 7. Oktober 2018

Напиши коментар