Убавина

Производи од кои вашите усни ќе бидат полни и сочни

Се што ви треба за природен “duck face” изглед.

Иако ниту еден производ не е ефикасен како инекција или имплант, постојат голем број на производи кои визуелно ќе ги зголемат вашите усни и ќе ги направат сензуални и сочни, барем на час или два, а тие ќе изгледаат сосема природно.

Со големиот број на сјаеви и кармини, исто така се достапни и голем број на креми и серуми, кои се безбедни за употреба и даваат добар ефект.

Од сјајот на Dior – Addict Lip Maximizer Plumping , кој го користи Бела Хадид, преку Dr. Denis Gross Skincare балзамот со хијалурон и балзамот на Lancome – Rénergie Lift Multi-Action Lip Replumping со shea путер, до формулата на Jane Iredale, која содржи сончоглед, shea путер и алое вера што хидратираат, есенцијални масла од лимон и мандарина за ексфолијација и екстракти од пеперминат и ѓумбир за подобрување на циркулацијата, со додавање на честички кои го зголемуваат одразот на светлината и создаваат илузија дека усните изгледаат поголеми.

Погледнете ги производите во нашата галерија!

Напиши коментар