← НАЗАД НА БОЗА

Проверен народен лек за миоми и други женски проблеми…

Проверен народен лек за миоми и други женски проблеми…
212 Читања

Потребни состојки:

*40 врвови од рузмарин

*1 литар домашно црно вино

Подготовка:

Земете домашно црвено вино без конзерванси и ставете го во шише со широко грло. Во него потопете ги врвчињата од рузмарин (со 3-4см должина). Оставете ја течноста на темно да отстои неколку дена, времето не е прецизирано и почнете да пиете секое утро на празен стомак по една чаша за ракија 0,3децилитри без цедење на рузмаринот, околу еден месец.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk