← НАЗАД НА БОЗА

Ремек дело на архитектурата

Ремек дело на архитектурата
244 Читања

Луксузното ремек дело на архитектурата на Беверли Хилс, ставено е на продажба по цена од 36 милиони долари.

Ова е самостојна резиденција, која претставува години на вложен труд, трпение и визионерска совршеност.

Оваа луксузна вила има шест спални соби, десет бањи, официјална дневна соба и трепезарија, гурманска кујна, домашна канцеларија, повеќе барови, палуба, винарска визба со илјадници шишиња, гаража за шест автомобили, џакузи за шест лица со камин, домашно кино, инфинити базен, терен за голф, како и бројни тераси и балкони со простор за уживање.

Таа има совршен поглед на градот Лос Анџелес, кој се протега од Каталина до брегот на Калифорнија.

REMEK DELO ARHITEKTURE

REMEK DELO ARHITEKTURE

REMEK DELO ARHITEKTURE

REMEK DELO ARHITEKTURE

REMEK DELO ARHITEKTURE

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk