Мода

Секси стил во жешките летни денови

Летото е во полн ек, а ние сакаме да останеме засекогаш на морскиот брег, облечени во бела ленена кошула и скриени од жешкото сонце под убав сламен шешир. Но не треба да заборавиме ни на урбаната летна мода. Дами, денес ви претставуваме 10 стилски модни предлози за вашата летна градска визија.

Разкроено здолниште со висока половина е еден од задолжителните предмети. По можност во светла боја и во комбинација со бела маичка и гладијаторски сандали. Тоа го нарекуваме “апсолутно совршенство”.

1

Бела кошула

 

2

Туника со интересна текстура

3

Широки долги панталони

4

Комбинезон со цветен принт

5

Кратки панталони

6

Долго здолниште

7

Долг фустан

8

Чипка

9

Костим за капење со гол грб

10

Напиши коментар