Мода

Сензационалната Џулија Робертс во фустан што секоја жена треба да ја има во својот плакар

Актерката во Торонто била облечена во црн долг фустан, со што ја истакна тенката линија и уште еднаш докажала дека е непогрешлива при изборот на облека на црвениот килим.

Актерката со најубавата насмевка во Холивуд никогаш немала проблеми со килограмите, па дури и денес, на 50-годишна возраст, изгледа фантастично.

Само неколку дена откако почна да се пишува за евентуалниот развод меѓу Џулија Робертс и нејзиниот друг сопруг Danny Moder, актерката блескаше во Торонто, на премиерата на нејзиниот нов филм “Ben Is Back” во една креација што сите ги остави без здив.

175 сантиметри висока Јулија избра едноставен, но ефикасен фустан на Dsquared², резервиран само за најважните. Брендот Dsquared² го презентираше овој предизвикувачки фустан во својата колекција за 2019 година.

 

Напиши коментар