Новости

Со една песна се врежа во срцата низ цела Европа – еве како денес изгледа Руслана (ВИДЕО ИНТЕРВЈУ)

Некогашната победничка на Евровизија, убавата Руслана во 2004 година во Инстанбул направи вистинска сензација со нејзината песна „Wild Dance“.

Четиринаесет години подоцна, Руслана го посети Лисабон каде што даде кратко интервју и се потсети на нејзината победа.

– Ми се јавија и ме прашаа дали сакам да одам на Евровизија. Веднаш прифатив. Имав одличен тим, одлична песна и што е најважно имав поддршка од мојата земја – изјави Руслана.

Пејачката и понатаму е фан на Евровизија и истакна дека и оваа година ќе ги подржи претставниците од нејзината земја.

Во 2004 година, Украина се појави вторпат на интернационалното музичко шоу, а Руслана по победата стана популарна во својата земја. По Евровизијата, пејачката почна да се занимава и со политика.

Еве како таа изгледа денес:

Напиши коментар