← НАЗАД НА БОЗА

Сосема природен и лесен начин за отстранување на камен од жолчката!

Сосема природен и лесен начин за отстранување на камен од жолчката!
294 Читања

Кинескиот доктор др. Лаи Чиу Нан препорачува природна метода за ослободување на каменот во жолчка, кој е многу опасен по нашето здравје. Покрај тоа што предизвикува голема болка, од каменот може да се добие жолтица, дури и рак. “Ракот не е болест која прва се појавува”- кажува др. Лаи Чиу Нан. Според неговите истражувања, пациентите заболени од рак најпрво имале камен.

Доколку имате камен во жолчка, др. Лаи Чиу Нан ви го препорачува следниот режим на исхрана:

  1. Првите пет дена пијте по 4 чаши сок од јаболка или пак јадете по 4-5 јаболка. Сокот од јаболка го омекнува каменот.
  2. Шестиот ден избегнете ја вечерата.
  3. Во 18:00 часот конзумирајте по една мала лажичка горчлива сол (магнезиум сулфат) со топла вода.
  4. Во 20:00 повторете го истото.
  5. Во 22:00 конзумирајте по половина шоља маслиново масло заедно со половина шоља свеж исцеден сок од лимон. Пред да ги испиете, маслото и сокот  промешајте ги убаво.

Следното утро би требало да пронајдете зелено каменче во столицата. Доколку има потреба можете да ги преброите, бидејќи кинескиот доктор имал пациенти кои исфрлиле 40, 50 па дури и 100 камења.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk