← НАЗАД НА БОЗА

Свежо млеко со гриз

Свежо млеко со гриз
267 Читања

Потребни состојки:

  • 1 литар свежо млеко
  • 1 шоља гриз
  • 1 шоља шеќер
  • Цимет по желба

Начин на подготвување:

Млекото се става да врие, додадете шеќер, за да се раствори во неа.

Гризот се истура постепено со постојано мешање. Врие околу 5-7 минути.

Ставете ја смесата во сад за десерти.

Ако сакате, посипете со цимет.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk