Мода

ТОП СОВЕТИ ЗА ПОКРУПНИ ЖЕНИ! Трикови за бирање на совршен костим за капење!

Секоја жена, без оглед на облините, може да најде добри парчиња на костими за капење. Дури и покрупните, но само ако обрнете внимание на деталите нема да имате проблем да изгледате атрактивно и секси.

Длабоки

Жените со големи гради треба да бират костими за капење кои се со подлабоки гаќички.Сега, многу се модерни ретро модели  чиј модел на долниот дел се токму такви.

Карнери

Исто така одличен избор  се и моделите со карнери или оние кои изгледаат како да имаат здолниште.

Едноделни костими за капење

Еднодлните исто така се добар избор за жените со полни гради. Во тој случај, добро е да изберете костим со поотворен грб – телото ќе изгледа подобро.

Костими за капење со триаголна форма

Жените со бујна форма и тенок струк  повеќе им одговара костим за капење со форма на триаголник  на горниот дел. Изберете некои “живи” автентични бои за секој модел што ќе го одберете.

Напиши коментар