Мода

Три модни правила со кои ќе постигнете изглед како од бајките

Облекувањето во лето  треба да биде со многу боја и живот, да се покаже дека уживате во вашата кожа и во вашата облека. Сепак, постојат неколку модни правила кои важат за летото, со што вашите комбинации можат да станат уште поинтересни!

 

  1. Носете цветни дезени

Цветниот дезен не излегува од мода бидејќи дамите кои го носат се поженствени и романтични. Вашата гардероба му дава шарм на летото, што е многу важно, бидејќи летно време е се поубаво и позанесно!

 

  1. Бидете женски

Чипка, карнери, пастелни бои. Дали има нешто поженско? Бидете сигурни дека тоа го  дополнува вашиот изглед, за да изгледате како вистинска дама во летните денови.

 

  1. Земете пастел розова

Една од најносените и најпопуларните летни бои е пастел розовата! Во оваа нијанса, секоја жена изгледа летно, женствено и нежно. Плус дополнително го нагласува исончаниот тен!

 

Летото е вистинско време да заблескате, покажете ја својата нежна и женска страна!

Напиши коментар